Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.

Mleko, a kot

Posted on 21 Grudzień, 2014 by | 19 views

Wydawałoby się całkiem normalne, że koty uwielbiają mleko. Obraz kota pijącego mleko zakorzenił się bardzo głęboko zarówno w popkulturze jak i w naszych umysłach. Jednak jak się okazuje mleko nie sprzyja zarówno dorosłym jak i małym kotom. Co więcej może być nawet szkodliwe, a jego podawanie nie jest wskazane. Dla wielu jest to dziwne, gdyż koty są ssakami i przecież od urodzenia żywią się mlekiem. Postaramy wyjaśnić się dlaczego jeden rodzaj mleka jest szkodliwy dla kota, a inny nasz pupil może pić bez obaw oraz jak wybrać właściwie mleko. 


  Laktoza
To właśnie ona sprawia, że kot nie powinien pić mleka. Koty niezależnie od wieku nie tolerują laktozy. Niestrawiona laktoza źle działa na układ pokarmowy, powodując biegunkę. Jeżeli biegunka się nasili, może prowadzić do odwodnienia.


  Woda, lepsza od mleka
Kot musi coś pić, jeżeli nie wolno mu mleka, zawsze pamiętaj o świeżej wodzie. Jest to ważne zwłaszcza gdy ma stały dostęp do suchej karmy. Pamiętaj aby woda była zawsze świeża, w innym wypadku kot nie ruszy wody. Koty nie potrzebują dużej ilości wody i często jeśli podajesz im mokrą karmę lub sam przyrządzasz posiłek, nie będą korzystać z wody. Nie mniej jednak powinna zawsze stać przy misce kota
.


   Rodzaje mleka dla kota
Jeżeli jednak chcesz dawać kotu mleko, ze względu na liczne składniki odżywcze, możesz kupić specjalne mleko przeznaczone dla kota. Występuje zarówno jako mleko w proszku jak i w płynie. Często używa się go jako zamiennik matczynego kociego mleka. Innym rozwiązaniem są rodzaje mleka pozbawione laktozy jak mleko sojowe czy kozie. Samo mleko nie zastąpi pełnego posiłku dla kota. W diecie powinno stanowić od 5 do 10 % pokarmu dziennie.

Teraz już wiesz, że kot i mleko razem to zły pomysł. Dla kota całkowicie wystarczy woda. Nawet jeśli wydaje się, że kot lubi pić mleko, nie warto narażać jego zdrowia.

Ratings
Kod weryfikacyjnyBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net