Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.

Jak zatrzymać biel kociego futra

Posted on 29 Grudzień, 2014 by | 11 views

Całkowicie białe koty, zachwycają swoim nieskazitelnym futrem. Biała sierść jest bardzo pożądana wśród hodowców niektórych ras. Ale ceniona jest też w zwierzęcej fotografii czy pokazach domowych kotów. Jednak utrzymanie czystej białej sierści nie jest łatwe. Biały kolor zagrożony jest przez kurz, bród, piach i inne zanieczyszczenia. Przy ciemnej sierści brud i inne osady nie są tak widoczne. W przypadku białego ubarwienia, nawet lekko przykurzona sierść sprawia wrażenie brudnej, nieświeżej i traci urok. Nie można przecież kąpać kota codziennie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby wybielić sierść. Pielęgnacja białej sierści jest nieco bardziej wymagająca niż kota o ciemnym ubarwieniu. Jednak jest niezbędna dla zdrowego wyglądu białego kota. Nasze rady te przydadzą się nie tylko właścicielom całkowicie białych kotów.


  Kąpiel
Oczywiście jest to najpopularniejszy sposób. Pamiętaj, że normalnie kąpać kota należy nie częściej niż 2 razy do roku, chyba że zajdzie nagłą potrzeba. W przypadku białych kotów lub tych o znacznej powierzchni białego futra tę zasadę można złamać. Białe futro bardziej podatne na osadzanie się brudu wymaga kąpania około raz w miesiącu. W kąpieli ważny jest też dobór produktów specjalnie przeznaczonych do białego futra. Istnieją zarówno specjalne szampony jak i odżywki optycznie potęgujące intensywność bieli i zabezpieczające futro przed zabrudzeniem.


  Usuwanie plam
Kąpiel ze specjalnym szamponem, ma za zadanie usunąć gruntowne zanieczyszczenia. Niestety często kąpiel nie wystarczy, aby usunąć plamy z jedzenia, błota czy lepiących substancji. Oto prosty sposób na usunięcie plamy z futerka:


  • Namocz plamę wodę i pocieraj ściereczką z mikrofibry.
  • Zmieszaj mąkę kukurydzianą z 3 procentowym nadtlenkiem wodoru.
  • Nałóż miksturę na plamę. Szczoteczką do zębów rozprowadź dokładnie miksturę na futro.
  • Pozostaw kota na 15 minut.
  • Usuń całkowicie miksturę z futra i spłucz resztki ciepłą wodą.
  • Osusz futro.

  Czyszczenie oczu
U kotów oko, wytwarza specjalną wydzielinę odpowiadającą za nawilżenie i oczyszczenie oka. Jej nadmiar spływa jak łza i wraz z brudem osadza się przy wewnętrznych kącikach oczu. Jest to szczególnie widoczne na białej sierści. Oczy są bardzo delikatne dlatego nie można myć ich podczas kąpieli. Do czyszczenia kącika oka najlepiej wykorzystać chusteczki nasączone kwasem borowym. Są dostępne w sklepach zoologicznych. Można też wykorzystać ciepłą wodę jeśli zabrudzenia nie są zbyt duże.


  Utrzymanie bieli
Biel futra jest ulotna, ale możemy poczynić odpowiednie kroki, aby przedłużyć jej życie.


  • Obowiązkowe jest codzienne szczotkowanie. Niezależnie czy kot ma długą czy krótką sierść. Dzięki czesaniu pozbędziemy się z futra kurzu i rozprowadzimy ochronną wydzielinę ze skóry na futro.
  • Zanieczyszczenia powierzchowne można usuwać wilgotną ściereczką z mikrofibry bez dodatku detergentów.
  • W celu utrzymania bieli możesz posypać po kąpieli kocie futro skrobią kukurydzianą lub sodą. Następnie wmasować proszek w futro. Po masażu pozbądź się proszku poprzez wyczesanie. Najlepiej szczotką z naturalnym włosiem. Dzięki temu zabiegowi futro dłużej będzie świeże i czystsze. Soda czy skrobia rozprowadzona na futrze pochłonie zapachy, płynne zabrudzenia i nadmiar łoju.
  • Unikaj też podawania kotu płynnego jedzenia, lepsze są zwarte kąski. Jeżeli kot (zwłaszcza o długim włosie) pobrudzi się na pyszczku, możesz być pewnien, że podczas mycia się rozprowadzi wszystko z pyszczka na resztę ciałą. Dlatego po jedzeniu pomóż my umyć pyszczek czy wąsy.

Piękny biały kot może być ozdobą każdego domu. Jednak decydując się na trzymanie białego kocura, musisz liczyć się z tym, że jego sierść wymaga więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż w przypadku innych ubarwień. Biel to piękno, ale także obowiązek. Ale czego nie robi się dla swojego pupila?

Ratings
Kod weryfikacyjnyBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net