Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.

Zabawy dla niemobilnych psów

Posted on 30 Czerwiec, 2014 by | 14 views

 Opieka nad leżącym nieruchomo psem po kontuzji lub operacji jest trudnym zadaniem. Gdy pies zaczyna czuć się lepiej, jeszcze nie rozumie, że nie może się przemęczać. Psy ograniczone do klatki lub kojca, w którym nie są w stanie swobodnie się poruszać, szybko zaczną się nudzić. Gdy nie są w stanie wykonywać fizycznie zabaw, ważne jest, aby pobudzić je mentalnie do gier, które pozwolą im pozostać nadal w dobrej kondycji psychicznej.


  W poszukiwaniu gier


  •  Nic nie wzbudza większych emocji u psa tak jak posiłek. Zaopatrz się w wysoko wartościowe pokarmy, lub jeśli Twój pies jest na ograniczonej diecie, gotuj np piersi z kurczaka a następnie pokrój je na kawałki. Pokaż psu smakołyk, a następnie schowaj ręce za plecami a przekąskę trzymaj w jednej ręce. Upewnij się, że dotykałeś ją obiema rękami, w ten sposób zapach zostanie na obu dłoniach. Przytrzymaj pięści przed psem i wydać polecenie np. "Znajdź to!" Gdy pies wyczuje pokarm, powtórz grę. Istnieje również wersja tej zabawy z jedzeniem chowanym pod kubki z papieru lub puste pojemniki po jogurtach z małymi dziurkami, które mogą być umieszczone przed psem w kojcu lub w klatce.

Graj w piłkę


  •  Trenowanie to doskonały sposób, aby pobudzić psa psychicznie oraz go zabawić. Celem tego działania jest nauczenie psa, odrzucania piłki z powrotem do Ciebie. Pies będzie uczył się w kilku etapach. Usiądź kilka metrów przed swoim psem w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak jego klatka. Rzuć piłkę w kierunku psa. Nagradzaj każdą oznakę zainteresowania, nawet jeśli tylko popchnie piłkę nosem. Ignoruj ​​piłkę, jeśli zatrzyma się pomiędzy wami, to go skłoni do większego zaangażowania do zabawy.

Zabawki interaktywne


  •  Kup zabawkę interaktywną dla psa, ich wybór jest ogromny. Niektóre obejmują umieszczenie, wewnątrz zabawki, jedzenia dla psa; inne są zagadkami. Dmuchane zabawki gumowe mogą być wypełnione żywnością, taką jak jogurt lub żywność w puszkach dla psów. Do wnętrza zabawki włóż trochę jedzenia, które wcześniej należy umieścić w plastikowej torbie i zamrozić. Przy zabawie pies spędzi trochę czasu , zanim mrożonki będą gotowe do spożycia.

Znajdowanie pokarmu


  •  Znajdowanie smakołyków, które są ukryte, może trochę zmęczyć psa ale jest świetną zabawa. Owiń kilka kawałków krokieta w papier, następnie umieść zwitki papieru w pudełku. Pudełka po krakersach lub kaszy będą odpowiednie. Umieść pudełko w kojcu psa i pozwól mu odkryć, schowaną żywności. Po zabawie trzeba będzie posprzątać strzępy papieru, ale Twój pies będzie zadowolony i zmęczony.
1 Ratings
Iza
Też chcę zabawkę z jedzeniem wśrodku
Kod weryfikacyjnyBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net