Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Sponsorowane

Odwaga w perfumach

Koń ma wyostrzony zmysł powonienia, który pozwala mu bardzo szybko wykryć kłębek nerwów siedzący na jego grzbiecie. Konie stają się również nerwowe gdy wyczują  zapach krwi. Stara szkoła treserów koni mówi, że aby ułatwić sobie wsółpracę z bardzo upartym koniem trzeba sobie porządnie wysmarować ręce aromatycznym płynem. (foto: http://petnewsandviews.com)

Podróże

Pingwiny często przesuwają się na  brzuszkach po lodzie i śniegu. To takie pingwinie saneczkarstwo. Naukowcy uważają, że robią to dla zabawy oraz jako bardzo skuteczny i szybki sposób podróżowania. (foto: http://forums.unknownworlds.com)

Ratujmy pandy

Olbrzymie pandy są na krawędzi wyginięcia, na świecie żyje niewiele  ponad 1000 pand . Naukowcy mają nadzieję, że  zwiększą populację dzikich pand do 5000 osobników do 2025.  (foto:http://www.fanpop.com)

Tomcio Paluch w małpim wydaniu

Najmniejszą małpką na świecie jest Pigmejka,  długość ciała wynosi zaledwie 14-16 cm tyle co ludzka dłoń; ogon mierzy od 15 do 20 cm. Małpka waży – średnio 85 g. Jeżeli chcecie spotkać małpkę w jej naturalnym środowisku to musicie się wybrać do lasów deszczowych w zachodniej Brazylii, południowo-wschodniej części Kolumbii lub do wschodnich obszarów Ekwadoru i Peru. (foto: http://www.weirdtwist.com)

Arszenik

Nasiona jabłek i gruszek  zawierają arszenik, który może być zabójczy dla psów. Uważajmy co dajemy naszym psiakom. (foto: http://www.w8themes.com)

Burza na radarze

Największa kolonia nietoperzy znajduje sie w jaskini Bracken w Teksasie. Ponad 20 milionów nietoperzy mieszka w jednej jaskini, to połowa ludności Polski. Kiedy nietoperze wylatują z  jaskini, ich grupa jest tak wielka, że wyglądają  na radarze jak wielka burza. Podczas takiej nocnej eskapady nietoperze zjedzą około 200 ton owadów. (foto pochodzi z:http://www.grayline.com)

Tylko człowiek mógł cos takiego wymyśleć

W 1971 USA Navy wysłała zespół wytresowanych delfinów "uzbrojonych" w duże strzykawki przypięte do ich dziobów, wypełnione trucizną, do pilnowania bazy US Navy w Wietnamie. Delfiny uczono polować na ludzi pływających w wodzie, miały za zadanie wstrzyknąć śmiertelną trucinę wrogom przypływającym wpław i zagrażającym bezpieczeństwu bazy .

Epoka klonów

Na początku 2009 roku, małżeństwo z Floryda stało się  właścicielami Lancelota Encore, pierwszego na świecie komercyjnie sklonowanego szczeniaka i jedenego z najdroższych psów na świecie. Cena za sklonowanie pupilka to wydatek rzędu 155,000$ przy dzisiejszym kursie dolara to prawie pół miliona zl.Labrador retriever został sklonowany z próbek starannie pobranych przez parę pięć lat temu z ich ukochanego zwierzaka Lancelota.Sklonowany szczeniak wygląda jak jego poprzednik i para ma nadzieję, że przebywając wokół tych samych ludzi i tych samych psów, Lancelot Encore  będzie dokładnie taki jak jego Lancelot numer jeden.

W kolorze

Oczy konia są większe niż u większości innych zwierząt , i mogą poruszać się niezależnie, dając koniowi panoramiczny obraz. Ponieważ soczewki w jego oczach nie są elastyczne, koń skupia się na obrazie, przesuwając głowę tak aby skierować promienie świetlne do centralnej części siatkówki. Konie również widzą obrazy w kolorze.

Żałoba

Starożytni Egipcjanie czcili swoje psy. Kiedy pies umierał, właściciel golił brwi, smarował włosy błotem, i przez kilka dni odmawiał modlitwę na głos. Uff całe szczęście nie musimy więcej przestrzegać tych zwyczjów, błoto może bym zniosła ale zgolić brwi to już przesada.

Ptaki wola tropiki

Około 2/3 wszystkich gatunków ptaków żyjących na świecie zamieszkuje lasy tropikalne.

Odrosną nowe

Rekiny nie miewają ubytków prawdopodobnie dlatego, że ciągle wypadają im zęby które są bardzo szybko wymieniane. Rekiny mają 40-45 zębów oraz do siedmiu rzędów zębów zamiennych za pierwszym rzędem. Gdy wypadnie ząb z pierwszego rzędu, to na uzupełnienie brakującego zęba potrzeba tylko jeden dzień, ząb zastępczy z tylnego rzędu przesuwa się do przodu do pierwszego rzędu. Rekiny mogą wymienić więcej niż 30000 zębów w życiu. Nowsze zęby są zawsze większe, więc rekiny mogą wyglądać bardziej przerażające w podeszłym wieku.By Sklepy www magento Warszawa | cypis.net