Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Sponsorowane

Zwierzęta na Tytaniku

Suczka o wdzięcznej nazwie Lady, była szpicem miniaturowym, została uratowana przez swoją właścicielkę Margaret Hays, która owineła psa w koc i tak przemyciła na łódz ratunkową. Inne uratowane  psy, to pekińczyk o imieniu Sun Yat-sen, należący do Henryka i Myra Harper , a trzeci i ostatni pies ocalony z tytanica to szpic należący do Elżbiety Rothschild. Ale chyba najbardziej heroiczną - i smutną historią tytanica związaną psimi paseżerami - jest historia Ann Elizabeth Isham, która opuściła szalupę, w nadziei na uratowanie swojego psa, niestety nigdy nie wrócił.a Ratownicy znaleźli ją kilka dni później, pływającą w wodzie, wciąż trzymającą mocno swojego ukochanego psa.

Psy są droższe od kotów

Oto najdroższy pies na świecie nazywa się Big Splash i jest Czerwonym mastifem tybetańskim. Obeceny właściciel chiński baron weglowy zapłacił za niego 1.5 miliona euro. Chińczyk kupił psiaka jako ostateczny symbol statusu. Pies ma być traktowany po królewsku właściciel  nie chce szczędzić wydatków, aby zapewnić mu odpowiednie warunki. Mastif tybetański wymaga specjalnego traktowania, ponieważ kiedy dorośnie może ważyć około 100kg. (foto: http://www.ealuxe.com/worlds-most-expensive-dog-tibetan-mastiff/)

Najdroższe koty na świecie

Ashera jest najdroższą rasą kotów na świecie, można go kupić za jedyne  64,000zl.Ashera jest wielkości małego psa ma  lamparcie plamy i tygrysie paski. Brytyjski biznesmen Simon Brodie sprzedaje markowe kocięta  za £ 10,796 plus Koszty wysyłki - i już ma listę oczekujących na dziewięć miesięcy. Dla mnie wygląda jak mruczek sasiadki z dołu. (foto: http://metro.co.uk/2007/10/29/the-worlds-most-expensive-cat-422579/)

Obcy

Ustonogi to prawdziwy drapieżnik. Posiada zabójczą parę odnóży w kształcie młoteczków które wyrzucane w kierunku ofiary przekraczają bariery przyspieszeń jakie człowiek może sobie jedynie wyobrazić. Uderzenie Ustonoga uważane jest za jedno z najszybszych w świecie zwierząt. Jako jedyne zwierzę potrafi swoim atakiem wywołać zjawisko kawitacji. Polega ono na gwałtownej przemianie cieczy z fazy ciekłej w gazową pod wpływem nagłej zmiany ciśnienia, woda w milisekundzie osiąga niewyobrażalną temperature tworząc przed odnóżami bąbelek rozgrzanej pary wodnej który dodatkowo powoduje obrażenia. Dodatkowo młoteczki wyposaże są w mocne, pojedyncze, długie kolce których zazwyczaj nie wysuwa.(foto:http:...

Wygląd przede wszystkim

Rybonietoperza z Galapagos  można spotkać na Wyspach Galapagos na głębokościach 30m lub większej. Ryba ta jest znana głównie z pięknych czerownych ust. Czerwonousta jest bardzo kiepskim pływakiem, aby poruszać się w wodzie wykorzystuje  płetwy piersiowe dzięki którym chodzi  po dnie oceanu. Aby schwytać pożywienie ryba czerwonousta wykorzystuje wabik umieszcony na głowie w ten sposób przyciąga ofiary.(foto: http://masspictures.net/red-lipped-batfish/)

Zaczarowana żaba

Jeśli kiedykolwiek zdarzy Ci się podróżować przez lasy deszczowe  w Ameryce Środkowej i Południowej, nigdy nie podnoś pięknych i kolorowych żab niech nie skuszą cię ich piękne kolory - może się okazać że znalazłeś drzewołaza. Taka mała 5 centymetrowa  żaba  ma dość jadu, by zabić 10 dorosłych ludzi lub 20000 myszy. Tylko 2 mikrogramy tej śmiertelnej toksyny (ilość  mieści się na główce od szpilki) jest w stanie zabić człowieka lub innego dużego ssaka. Żaby drzewołazy przechowują truciznę w skórze i otruje  lub zabije każdego, kto dotknie lub spróje ją zjeść. (foto: http://www.flickr.com/photos/ucumari/863842911/)

Koralowiec

Szkaradnica z pewnością jest najbardziej jadowitą rybą na świecie. Jej jad powoduje przerazliwy ból, który jest tak silny że użądlona ofiara pragnie amputacji kończyny. Jest to największy znany człowiekowi ból, działający jednocześnie z szokiem, paraliżem i śmiercią tkanek. Jeżeli osoba poszkodowane nie uzyska opieki medycznej w ciągu kilku godzin użądlenie może zakończyć się śmiercią. Większość użądleń szkaradnicy nastąpuje w wyniku nadepnięcia na stwora, na rybę można się natknąć nie tylko w wodzie ale również na plaży, ponieważ ryba jest w stanie wytrzymać z dala od wody, przez okres do 24 godzin. Antidotum na jad szkaradnicy jest drugim najczęściej podawanym w Australii.(foto:http://www....

Piękna i trująca

Blue-Ringed/ Hapalochlaena ośmiornica jest bardzo mała, wielkości piłki do golfa, ale jej jad jest tak potężny, że bez trudu  może zabić dorosłego  człowieka. Dorosły osobnik przechowuje  tyle trucizny, że bez trudu mogłaby otruć 26 dorosłych ludzi w ciągu kilku minut, co gorsze  nie ma antidotum na jej jad. Obecnie jest ona uznawana za jedno z najbardziej jadowitych zwierząt na świecie. Jej bezbolesne ukąszenie może wydawać się nieszkodliwe, ale śmiertelne neurotoksyny rozpoczynają śmiertelną pracę natychmiast Wpływają na osłabienie mięśni, drętwienie, a następnie zaprzestania oddychania, a ostatecznie śmierć.  (foto: https://www.flickr.com/photos/tom_weilenmann/2402205607/)

Wspaniali rodzice

Pary wilków zazwyczaj trzymają się razem do końca życia. Są bardzo oddanymi rodzicami i utrzymują skomplikowane więzi rodzinnych. Średnio watacha składa się z  5-11 osobników (1-2 osoby dorosłe, 3-6 nieletnich i 1-3 roczniaki),  czasem zdażają się dwie lub trzy wspołpracujące rodziny.  Czasami watacha może się składać z około 40 osobników. (foto: http://wallpaperscraft.com/wallpaper/wolf_family_babies_care_color_52237)

Gaduła

Koty wydają około 100 różnych dźwięków. Psy  tylko około 10. Przekonałam się osobiście o szerokiej gamie kocich słów w czasie poszukiwania przez moją kotkę partnera, oj co to był za ślub. (foto: http://www.picstopin.com/600/singing-cats/http:||www*hahastop*com|pictures|Singing_Cats*jpg/)

Mycie nie służy

Szczenięta są czasami odrzucony przez matkę, jeśli rodzą się przez cesarskie cięcie i zostaną oczyszczone przed obwąchaniem przez sukę. Pamiętajmy nie myjemy szczeniaków po cesarce.

One się nie zmieniają

Pierwsze rekiny żyły ponad 400 milionów lat temu-200 000  lat przed pierwszymi dinozaurami. Prawie wcale się nie zmieniły w ciągu wieków.  By Sklepy www magento Warszawa | cypis.net