Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
548 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Środa, 22 Październik 2014 7:27pm
Publikujący
» Koty - L
Kot Wilkołak
Przedstawiamy tę rasę jako nowość w świecie domowych kotów. Jak w przypadku znacznej ilości nowych raz, swój wygląd zawdzięcza naturalnej mutacji. Obecnie popularność zdobywają w Ameryce Północnej. Istnieje około 7 hodowli. W Polsce jak i w całej Europie nie wzbudzają zbytniego zainteresowania. Być może moda na nie rozwinie się i przyczyni do wpisania się tej rasy w kanon kotów domowych lub zniknie tak szybko jak się pojawiła. Pochodzenie: Kot wilkołak pojawił się w
Listopad 10 @ 12:50pm

Kot Wilkołak

  • 1 Nowe Artykuły 
Przedstawiamy tę rasę jako nowość w świecie domowych kotów. Jak w przypadku znacznej ilości nowych raz, swój wygląd zawdzięcza naturalnej mutacji. Obecnie popularność zdobywają w Ameryce Północnej. Istnieje około 7 hodowli. W Polsce jak i w całej Europie nie wzbudzają zbytniego zainteresowania. Być może moda na nie rozwinie się i przyczyni do wpisania się tej rasy w kanon kotów domowych lub zniknie tak szybko jak się pojawiła.

Pochodzenie: Kot wilkołak pojawił się w 2010 roku w Tennessee. Kocięta o dziwnej urodzie przyciągnęły uwagę hodowców. Ich właściciele jako miłośnicy kotów nie mogli przejść obojętnie obok tej ciekawej brzydoty i postanowili zadbać aby mutacja nie przepadła. Wcześniej oczywiście w różnych miotach pojawiały się kocięta z miejscową łysinką. Jednak nikt nimi się nie zainteresował. Tym razem miało być inaczej od pierwszych kociąt w Tennessee rozpoczęto tworzenie nowej rasy kota wilkołaka.

Wygląd: Jego hodowcy dbają, aby mały koci wilkołak był jak najbardziej podobny do baśniowego pierwowzoru. Preferowanymi korami sierści są : czarny i odcienie szarości. Ważnym elementem jest częściowy brak sierści na pyszczku . Futro jest też rzadkie i przez to kot ma wygląd małego potworka. Dodatkowo do wilkołaka upodobniają go lśniące w ciemności, jaskrawo żółte oczy. Przez brak sierści uszy wydają się proporcjonalnie większe tak jak i oczy. Rasa należy do małych kotów.

Charakter: Trudno go określić, czy wyodrębnić charakterystyczne cechy. W drodze hodowli, starano się stworzyć inteligentnego i lojalnego kota. Tak aby oprócz specyficznej urody przyciągał też usposobieniem.

Pielęgnacja i zdrowie: W dbaniu o nie, nie różnią się niczym innym od innych standardowych ras kotów domowych. Nie wymagają raczej czesania, a same są dosyć czyste.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net