Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
485 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Środa, 22 Październik 2014 7:17pm
Publikujący
» Koty - M
Minskin
Pochodzenie: W powstanie tej rasy ingerował człowiek. Minskin przypomina nam dwie znane nam rasy kotów Munchkina i Sfinksa. Nie trudno się domyślić, że po tych pierwszych odziedziczył krótkie nóżki, a po drugich częściowy lub całkowity brak sierści. Rasa powstała w Bostonie. Później do puli genowej dołożono Duńskiego Reksa i Kota Burmańskiego. To dało miniaturkę kota o unikalnym wyglądzie i jak się okazało wspaniałym charakterze. Wygląd: Dzięki dużej puli genowej
Listopad 10 @ 1:11pm

Minskin

  • 1 Nowe Artykuły 
Pochodzenie: W powstanie tej rasy ingerował człowiek. Minskin przypomina nam dwie znane nam rasy kotów Munchkina i Sfinksa. Nie trudno się domyślić, że po tych pierwszych odziedziczył krótkie nóżki, a po drugich częściowy lub całkowity brak sierści. Rasa powstała w Bostonie. Później do puli genowej dołożono Duńskiego Reksa i Kota Burmańskiego. To dało miniaturkę kota o unikalnym wyglądzie i jak się okazało wspaniałym charakterze.

Wygląd: Dzięki dużej puli genowej mamy obecnie kilka odmian pokrywy tego kotka. Możemy spotkać Minskiny całkowicie łyse, pokryte "lekkim meszkiem" lub te, które futro mają tylko tam gdzie oznaki kolorystyczne. Czyli pyszczek, uszy, łapki i ogonek. Następną cechą charakterystyczną są krótkie nóżki i wygląd wiecznego kociaka. Jest to idealny kot dla tych którzy, uwielbiają malutkie zwierzątka. Według niektórych ich piękno leży także w wielkich oczach i uszach. Nie jest to rasa dla wszystkich, właśnie ze względu swojego wyglądu.

Charakter: Jak można się domyślić, po takiej krzyżówce spodziewamy się, kota wiecznego towarzysza, ciekawskiego i inteligentnego. Tak właśnie jest. Jeśli trzymasz w domu inne zwierzę, Minskin z chęcią się z nim zaprzyjaźni. Wspaniały kot do zabawy,dla ludzi, którzy są aktywni jak i dla rodzin. Częściowo przypomina też psa co sprawia, że uwielbia chodzić za człowiekiem i pilnować swojego pana.

Pielęgnacja i zdrowie: Problem odmiany całkowicie łysej jest nawilżenie skóry. Jak w przypadku Sfinksów należy raz na tydzień kąpać kota, aby usunąć nadmiar oleju nawilżającego włosy, których nie ma u tej rasy. Po za tym Minskin nie ma żadnych wad wrodzonych.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net