Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
171 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 13 Październik 2014 9:09pm
Publikujący
» Koty - M
Munchkin
Słowem wstępu: Zapewne jest to jedna z najdziwniej wyglądających ras kotów. A co ciekawsze nie jest to skutek interwencji człowieka. Krótkie nóżki są naturalną mutacją i w dodatku u tej rasy są cechą dominującą. Z mutacją krótkich nóg w parze idzie ewolucja kręgosłupa. Obecnie Munchkin ma jeden z najelastyczniejszych kręgosłupów wśród ssaków. Niczym łasica zwinnie wspina się po drzewach czy goni za zdobyczą. Niczym w sprawności fizycznej nie ustępuje rasom o dług
Październik 20 @ 7:38pm

Munchkin

  • 1 Nowe Artykuły 
Słowem wstępu: Zapewne jest to jedna z najdziwniej wyglądających ras kotów. A co ciekawsze nie jest to skutek interwencji człowieka. Krótkie nóżki są naturalną mutacją i w dodatku u tej rasy są cechą dominującą. Z mutacją krótkich nóg w parze idzie ewolucja kręgosłupa. Obecnie Munchkin ma jeden z najelastyczniejszych kręgosłupów wśród ssaków. Niczym łasica zwinnie wspina się po drzewach czy goni za zdobyczą. Niczym w sprawności fizycznej nie ustępuje rasom o długich nogach.

Pochodzenie: Koty o krótkich nogach są znane już od dawna. Wzmianki o nich pojawiły się przed II wojną światową. Podczas smutnego czasu wojny nie było czasu zajmować się kocimi rasami. Dopiero w latach 80 wrócono do zainteresowania kocimi jamnikami. Nowy początek rasie dała pierwsza hodowla w Luizjanie. W Polsce jest kilka hodowli, a kociaka możemy kupić od ok 2 tyś. PLN.

Wygląd: Co ciekawe nie każdy Munchkin musi mieć krótkie nóżki. Czasem zdarzają się długonogie kocięta i też dostają rodowód, oczywiście są mniej pożądane i tańsze. Oprócz tego możemy dostać kota o normalnym futrze lub długim na kształt persa.

Charakter: Każdy właściciel tego pupila powie, że nie chciałby mieć innego kota. I nie chodzi tutaj o ich wygląd lecz umiejętność rozpoznawania nastroju właściciela. Kot jakby czytał w myślach i wiedział kiedy pocieszyć swojego pana. Oprócz tego mają zrównoważony temperament, nie są wybredne. Lubią pieszczoty i wszystko to co prawdziwy domowy piecuch.

Pielęgnacja: Jak już wcześniej wspominałam nie mają problemów fizycznych związanych ze skróconymi kończynami. Po za ty nie mają dużych wymagań. Rasy długowłose należy częściej czesać.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net