Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
188 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 13 Październik 2014 9:43pm
Publikujący
» Koty - P
Pers
Pochodzenie: Pochodzący z Turcji, Persji lub Angory, Pers uznawany jest za jedną z najstarszych ras. W Europie pierwszy raz pojawiły się w Italii. Zostały sprowadzone przez podróżnika Pietra Della Vale w 1521 roku. Później szybko rozprzestrzeniły się po Europie. Ogromne zainteresowanie wzbudziły we Francji i w Anglii. Z racji swojego pięknego wyglądu szybko stały się ulubieńcami salonów. Równie szybko trafiły na wystawy kotów rasowych. Dziś ich popularność spada. W Polsce
Październik 27 @ 2:34pm

Pers

  • 1 Nowe Artykuły 
Pochodzenie: Pochodzący z Turcji, Persji lub Angory, Pers uznawany jest za jedną z najstarszych ras. W Europie pierwszy raz pojawiły się w Italii. Zostały sprowadzone przez podróżnika Pietra Della Vale w 1521 roku. Później szybko rozprzestrzeniły się po Europie. Ogromne zainteresowanie wzbudziły we Francji i w Anglii. Z racji swojego pięknego wyglądu szybko stały się ulubieńcami salonów. Równie szybko trafiły na wystawy kotów rasowych. Dziś ich popularność spada. W Polsce jest to rasa, która najczęściej trafia do schronisk.

Wygląd: Falujące, długie futro o różnorakim ubarwieniu nadaje mu wygląd arystokraty. Ciekawy pyszczek z krótki nosem i skróconą szczęką z kolei zaciekawia i zachęca do poznania. Postura Persa jest masywna i krępa. Kot należy do średnich i dość silnych.

Charakter: Persy oprócz unikatowego wyglądu słyną także z równie niespotykanego charakteru. Są niezwykle łagodne i cierpliwe. Z tego powodu są cenne w felinoterapii (terapia osób z użyciem kotów). Wolą pieszczoty niż zabawę, nawet jako młode osobniki. Ideale dla rodzin z dziećmi. Persowi nie przeszkadza tarmoszenie, głaskania i miętoszenie przez dzieci. Nadają się też do trzymania z innymi zwierzętami.

Pielęgnacja i zdrowie: Dzisiejsze Persy mają wiele problemów wynikających z silnej ingerencji człowieka w obecny wygląd rasy. Problematyczne jest futro, jest bardzo delikatne i wymaga intensywnego codziennego szczotkowania czy czyszczenia. Koty z racji nazbyt skróconego pyszczka, często mają problemy oddychaniem i oczyszczaniem dróg oddechowych. Często zbiera się wydzielina w nosku czy oczach kota. To też wymaga czyszczenia. Rasa ta obarczona jest także genetyczną chorobą nerek. Wielotorbielowatość nerek wymaga od właściciela specjalnego żywienia kota. W przeciwnym razie grozi śmiercią. Kot z tą chorobą nie może spożywać nadmiernej ilości białek. Należy też poziom mocznika i poziom kreatyniny we krwi. Tak duże wymogi zdrowotne są najczęstszą przyczyną porzucenia Persa przez właściciela. Opcją dla osób leniwych, które nie mają ochoty dbać o swojego pupila, a chcą mieć pięknego kota w domu jest wybór podobnej rasy. "Zamiennikiem" jest tutaj kot egzotyczny. Ma krótsze, bardziej wytrzymałe futro i nie jest obarczony chorobami genetycznymi.

Dzisiaj w hodowlach odchodzi się od rozmnażania osobników z jak najkrótszym pyszczkiem. Z racji problemów zdrowotnych na szczęście, a nie estetycznych hodowcy preferują kota o skróconym, ale nie groteskowym pyszczku.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net