Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
196 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 13 Październik 2014 9:47pm
Publikujący
» Koty - P
Peterbald
Pochodzenie: Twórcą tej rasy są Rosjanie, często też nazywamy ją Petersburskim Sfinksem. Jest to wynik eksperymentów w krzyżowaniu kotów orientalnych ze Sfinksami. Peterbald jest bardzo młodą rasą jej pierwsze osobniki przyszły na świat w 1994 roku. Dzisiaj rozwija się dobrze dzięki dużej puli genów i braku konieczności krzyżowania wsobnego. Wygląd: Obecnie propaguje się wygląd kota orientalnego. W hodowlach dąży się też do wydłużenia pyszczka i duże szerokie uszy
Październik 29 @ 9:09pm

Peterbald

  • 1 Nowe Artykuły 
Pochodzenie: Twórcą tej rasy są Rosjanie, często też nazywamy ją Petersburskim Sfinksem. Jest to wynik eksperymentów w krzyżowaniu kotów orientalnych ze Sfinksami. Peterbald jest bardzo młodą rasą jej pierwsze osobniki przyszły na świat w 1994 roku. Dzisiaj rozwija się dobrze dzięki dużej puli genów i braku konieczności krzyżowania wsobnego.

Wygląd: Obecnie propaguje się wygląd kota orientalnego. W hodowlach dąży się też do wydłużenia pyszczka i duże szerokie uszy u podstawy. Obowiązkowe są też długie, drobne nogi i migdałowate oczy. Peterbald porusza się z wdziękiem. Co ciekawe rasa nie daje wyznacznika co do futra czy też jego braku. Możemy mieć całkowicie łysego osobnika. Welurowego, którego skóra jest niczym brzoskwinia lub ze sztywnym, średniej długości futrem. Lepiej sprzedają się oczywiście te pozbawione futra z racji swojej unikalności.

Charakter: Jak każdy orientalny przywiązuje się do człowieka i łaknie jego obecności. Właściciele tych kotów mówią, że raz poznasz Peterbalda i już nigdy nie będziesz chciał innego kota. W dużej mierze przypomina psa. Musimy o tym pamiętać gdy do domu przychodzi ktoś obcy. Nasz pupil potrafi nas bronić i nieufnie przyjmować gości. Mimo, że to kot jest wierny i czujny jak pies. Zachwyca swoją inteligencją i cierpliwością do właściciela. Jeśli kochasz psy, ale nie masz miejsca na trzymanie zwierzaka, Petersbald jest psem w kociej skórze.

Pielęgnacja i zdrowie: Jak każdy bezwłosy potrzebuje regulowania nawilżenia naskórka. Można je czasem kąpać i nawilżać skórę specjalnymi preparatami. Pomóc możemy im też przy czyszczeniu uszu.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net