Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
470 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 13 Październik 2014 8:52pm
Publikujący
» Koty - P
Pixie-Bob
Pochodzenie: Często nazywany rysiem, wśród kotów domowych. Podobno jest potomkiem kotów domowych sprowadzonych z Europy do Ameryki i dzikich Bobcatów (ryś amerykański. występujący w kontynentalnej części USA). Według niektórych mieszkańców koty domowe dalej krzyżują się z dzikimi rysiami. Stad ich rysi wygląd i łagodny charakter. A jaka jest prawda? Historia rasy jest dość skomplikowana. Twórczyni tej rasy Carol Ann Brewer twierdzi, że jest dużo prawdy w opowieściach o
Listopad 10 @ 12:44pm

Pixie-Bob

  • 1 Nowe Artykuły 
Pochodzenie: Często nazywany rysiem, wśród kotów domowych. Podobno jest potomkiem kotów domowych sprowadzonych z Europy do Ameryki i dzikich Bobcatów (ryś amerykański. występujący w kontynentalnej części USA). Według niektórych mieszkańców koty domowe dalej krzyżują się z dzikimi rysiami. Stad ich rysi wygląd i łagodny charakter. A jaka jest prawda? Historia rasy jest dość skomplikowana. Twórczyni tej rasy Carol Ann Brewer twierdzi, że jest dużo prawdy w opowieściach o hybrydach dzikich i domowych kotów. Znana nam historia rasy zaczyna się w latach 80 XX wieku. Kiedy to Właśnie pani Brewer u sąsiadów zauważyła dwa koty, z których jeden przypominał Bobcata. Wkrótce kotka sąsiadów urodziła kociaki, domniemano, że były one owocem związku z tajemniczym kotem o krótkim ogonie. Jeden z kotków z miotu także miał krótki ogon. Właśnie jego zakupiła pani Brewer i zainteresowana szukała innych kotów, żyjących blisko lasów i mających styczność z Bobcatami. Niewiele czasu minęło gdy trafił do niej ogromny prawie 17 kilogramowy kocur o wyglądzie Bobcata, ale charakterze domowego mruczka. Hodowla, zaczęła się po roku. Po sprowadzeniu około 20 kotów przypominających Bobcaty w 1986 roku urodził się pierwszy oficjalny Pixie-Bob. Cała ta historia także owiana jest tajemnicami i nieścisłościami. Jest wiele jej wersji, a najbardziej intryguje fakt czy Pixie-Bob rzeczywiście pochodzi od hybrydy. Tu z pomocą przychodzi oczywiście genetyka. Okazuje się, że Pixie-Bob ma tyle samo z rysia co z tygrysa czy lwa. Jest to czysta domowa rasa bez dzikich genów. Krótki ogon i ubarwienie jest jedynie naturalną mutacją jak i u innych kotów o krótkich ogonach. Jednak czy to ważne? Któż z miłośników dzikich kotów nie chciałby mieć chociaż namiastki prawdziwego rysia na swojej kanapie?

Wygląd: Cechami charakterystycznymi jest krótki ogon, ubarwienie. Występują w płowych i lekko rudawym ubarwieniu. Kocury przekraczają czasem wagę 10 kilogramów. Krepa budowa i masywna czaszka także upodabnia je do dzikich rysi. Są bardzo silne i wytrzymałe.

Charakter: Iście psi charakter zaskarbił sobie spore grono wielbicieli tej rasy. Koty są nad wyraz inteligentne i szybko uczą się komend i sztuczek. Dla kogoś kto kocha psy to prawdziwa gratka. Są oddane i lojalne zwłaszcza wobec jednego właściciela.

Pielęgnacja i zdrowie: O futro i higienę zadba sam. My zajmijmy się jego potrzebami społecznymi. Jako bardzo towarzyski i oddany potrzebuje człowieka, najlepiej własnego człowieka. Inaczej jest smutny i nie spełniony. Więc jeśli nie masz dla niego czasu na zabawę czy szkolenie, tak jak w przypadku psa zrezygnuj z brania go do domu.

KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net