Zarejestruj się
Love Animals portal dla kochających zwierzaki.
Do you own this Business? Claiming it is quick and easy! Claim »
Statystyki
145 Obejrzeń
Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Październik 2014 6:37pm
Publikujący
» Koty - S
Sfinks
Na początek obalamy mity! Sfinksy mimo swojej nazwy nie się z Egiptu. Sfinks jest popularnie nazwany Sfinksem ze względu na swoje podobieństwo do znanych na całym świecie figurek z podobizną kota pochodzących z Egiptu. Popularnie mówi się o hiperboliczności Sfinksa. Zmniejsza ryzyko uczulenia ale tak samo jak w przypadku każdej rasy należy najpierw zrobić testy. Pochodzenie: Brak futra jest naturalną mutacją. Pierwszy łysy kociak był dzieckiem zwykłej
Październik 20 @ 11:53am

Sfinks

  • 1 Nowe Artykuły 

Na początek obalamy mity! Sfinksy mimo swojej nazwy nie się z Egiptu. Sfinks jest popularnie nazwany Sfinksem ze względu na swoje podobieństwo do znanych na całym świecie figurek z podobizną kota pochodzących z Egiptu.


Popularnie mówi się o hiperboliczności Sfinksa. Zmniejsza ryzyko uczulenia ale tak samo jak w przypadku każdej rasy należy najpierw zrobić testy.


Pochodzenie: Brak futra jest naturalną mutacją. Pierwszy łysy kociak był dzieckiem zwykłej domowej kotki krótkowłosej. Miało to miejsce w Toronto w 1966 roku. Mutacji dotyczących struktury włosa lub gęstości futra jest wiele. Do tych bezwłosych należały "meksykańskie bezwłose". Jednak rasa ta nie rozwinęła się dobrze pod koniec lat 90 wraz ze śmiercią ostatnich przedstawicieli rasa wyginęła. Sfinksy natomiast rozwijają się bardzo dobrze i szybko wpisały się w kanon znanych ras. Obecnie są bardzo popularne i cenione wśród zwykłych domowników i hodowców.


Wygląd: Duże uszy i podobieństwo do egzotycznych kotów rasa zawdzięcza późniejszym interwencjom twórców dzisiejszego sfinksa. Główną cechą jest brak futra. Kot występuje w wielu odmianach kolorystycznych. Wyróżniamy czarne, łaciate czy białe sfinksy.


Charakter: Sfinksy są bardzo przyjazne i lubią ludzi. Bawią się chętnie. Są umiarkowanie żywiłowe. Nie pogardzą naszymi kolanami jako łóżkiem. przy tym są bardzo inteligente i oddane. Sfinksa możemy zabierać ze sobą wszedzie, a zawsze będzie przy nas dzielnie stał niczym wierny pies. Wdzięcznym charakterem zaskarbią sobie serca domowników.


Pielęgnacja i zdrowie: Jako, że brak futra jest genem recesywnym. Jego rozwijanie jest nienaturalne i niesie za sobą problemy zdrowotne u Sfinksów. Nie należy wystawiać ich na działanie promieni słonecznych. Dzieje się z ich skórą to samo co z naszą , czyli opalają się. Ciało kota jak każdego innego wytwarza nawilżające oleje. Oleje mają za zadanie zadbać o czystość i zdrowy wygląd futra. W przypadku gdy futra nie ma olej gromadzi się na skórze blokując pory. Aby zapobiec powikłaniom należy około raz w tygodniu myć kota. Kot nie jest odporny na zmiany temperatury i ma tendencje do marznięcia. Należy mu zapewnić ocieplający kubraczek na zimę.KomentarzeBy Sklepy www magento Warszawa | cypis.net